הכל מתחיל מפחית שימורים אחת..

אם עקבתם בדף הפייסבוק שלי, ראיתם שלאחרונה אספתי הרבה פחיות. הבטחתי לגלות.
ביום המשפחה, העברתי סדנת בת מצווה בה הבנות קישטו את הפחיות שישמשו ככלי קיבול למשלוחי מנות לחלוקה בבית חולים. את הפחיות קישטנו בסרטים, כפתורים, פפיונים ועוד. אז איך יצרנו?

איך נולד רעיון?

שגית התקשרה אליי וביקשה רעיון לסדנת בת מצווה, שתיקח רק חצי שעה. ושהתוצר יהיה משלוח מנות שיחולק בבית חולים. הפעלתי את גלגלי המוח, הלכתי לחפש קצת בפינטרסט ומצאתי עם תשובה: פחיות שימורים, אני אביא אותם צבועות ועטופות מראש, כאשר כל הממתקים כבר בפנים, והבנות יצטרכו רק לקשט. 

אם איכשהו קרתה התקלה הזאת, וטרם התמכרתם לפינטרסט, זה הזמן ללכת לפתוח חשבון ולהתחיל לחפש השראות.

השראה ניתן למצוא מכל עולם של הפתעות ולא דווקא מיצירות שונות. דוגמא, שנה שעברה ביקרתי בתערוכה במוזיאון לעיצוב בחולון והיא יכלה להיות אחלה השראה לפחיות שאתם רואים פה בתמונה. מוצאים את הדמיון?

נוקטים באמצעי זהירות

יש שיגידו שאני מגזימה, אך מניסיון כואב במיוחד, עדיף כך. בסטודיו שלי ובבית, אני לא מאפשרת ליצור מקופסאת שימורים כל עוד החלק העליון שלה קיים, ניתן להיחתך ממנו וזה מסוכן. ולכן, פעם בכמה זמן, אני שודדת לאמא את הפותחן של טאפרוור ופותחת את כל הקופסאות שימורים שאגרתי. הפותחן עולה כ150 ש”ח , והוא שווה כל שקל!

צביעה וקישוט

הכי טוב לצבוע פחיות בצבע ספריי, אני אוהבת את הספריי של אלרם – 2X, אבל אתם יכולים להשתמש בכל ספריי שיש בחנות. חגיגה של צבעים ואור בעיניים! ואפילו נשארה לי מזכרת משמחת על השביל.. אם אתם אוהבים את הכניסה לבית שלכם נקייה, פרסו ניילון על הרצפה והגביהו את הפחיות קח שלא ישבו ישירות על הניילון, אחרת הם יידבקו לניילון והצבע יתקלף.

עוד שיטה לעיטוף הפחיות היא בעזרת ניירות צבעוניים, קארדסטוקים אפילו ממקס סטוק, בריסטולים חלקים, בדים, תנו לדמיון שלכם להתפרע!

לאחר שעטפנו את הפחית בבסיס כלשהו, ניתן להוסיף עליו עוד קישוטים רבים כמו: סרטים, חרוזים, מדבקות, טוליפ, עיניים זזות, נוצות, עולם שלם של חומרים ואפשרויות.

למלא בהפתעות

לבת מצווה, מילאתי את הפחיות מראש בממתקים וסגרתי בעזרת בלון!

מה עוד ניתן להכין מפחיות?

מעמדים לכלי כתיבה, עציצים, מנורות, דחלילים.. אינסוף רעיונות!

איזה כיף שבאתם לבקר!
תוכלו למצוא כאן הדרכות מעניינות, השראה, פרוייקטים יצירתיים ועוד הפתעות.. מחכה לראות מה יצרתם!
אוהבים להיות ראשונים?
הצטרפו כאן לעדכונים חמים ולהדרכות חדשות
אילו סודות יש לנו בשבילכם?

עוד כתבות שאולי יעניינו אותך

המלצה צבעונית במיוחד – מוזיאון אגם

גם בצמצום ומעט משתתפים, נדאג למלא את שולחן החג שלנו במלא סטייל וחגיגיות! ליצירה הזו לא צריך להתארגן מראש, רק מה שיש בבית.

לא משאירים את שולחן החג לבד..

גם בצמצום ומעט משתתפים, נדאג למלא את שולחן החג שלנו במלא סטייל וחגיגיות! ליצירה הזו לא צריך להתארגן מראש, רק מה שיש בבית.

פשוט וואו! ניצוצות וזיקוקים..

על הסדנא הזו אני חולמת כבר המון זמן, תמיד יש לי משהו קטן שאני חייבת לרתך, אבל לא יודעת איך.. וסופסוף הצלחנו למצוא את הזמן המושלם – יומולדת כמובן!