יומולדת. מוזיאון. מלא השראה לנשמה.

איך אתם חוגגים את היומולדת שלכם? 

אמנם בד”כ באיחור אופנתי, אבל אני סוחבת את אמא שלי איתי לאיזה מוזיאון או תערוכה מעניינת שמוצגת עכשיו..

הביקור השנתי במוזיאון..

הפעם באיחור רק של חודשיים, בחרנו את מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. בדיוק נפתחה שם תערוכה חדשה ובאמת שלא זכרתי מתי הפעם האחרונה שהייתי בו.. במוזיאון יש ביתנים עם תערוכות קבועות ויש ביתנים עם תערוכות מתחלפות. לחלקם התחברתי יותר, לחלקם התחברתי פחות. בחלקם התעכבתי לקרוא / לשמוע ובחלקם המשכתי הלאה.. 

איך בחרנו דווקא את התערוכה הזו?

כשאני מחפשת תערוכה אני חופרת באינטרנט, מחפשת מה יש עכשיו ואיפה.. מבקשת המלצות מכל החברות שיכולות להתאים, העיקר למצוא תערוכה לא פחות ממדהימה ומלאת השראה. 

ענת גולן היא קרובת משפחה סופר מוכשרת וגם היא הציגה בתערוכה את המיצג עיצורים ותנועות, 2019. והיא גם אחת הסיבות לזה שבחרנו ללכת דווקא לתערוכה הזו.

זה מה שענת כתבה על המיצג:
“אחד מהנושאים שאני חוקרת בעבודותיי, הוא השימוש בתכשיטים כפלטפורמה לתקשורת בין אנשים. להבדיל מתכשיט שנענד על גבי הגוף באופן יזום, הפה כאיבר חיוני ובלתי נפרד מן הגוף, ממלא בין היתר תפקיד מרכזי ביצירת תקשורת. בעבודתי התכשיטים הופכים לאיבר אלטרנטיבי אבסורדי. הפה מוזח ממקומו הטבעי והוא נודד אל החזה בתור סיכה או תליון. הסיכות מחקות באופן סכמטי את חמש הצורות שהפה מייצר על מנת להפיק צליל .A,E,I,O,U צלילים המשותפים כמעט לכל השפות הפונטיות ומהווים בסיס לתקשורת אוניברסלית.”

צבעוניות. חומרים. מרקמים.

טוב ברור שהמיצגים שהתלהבתי מהם הכי הם אלו הצבעוניים יותר.. הם משמחים מקרוב ומרחוק, החומרים שלהם ייחודיים ומשונים, אפשר להסתכל עליהם שעות! באחד הביתנים הוצגה תערוכה שלמה 

פנדה?

מתוך הסדרה קריאת אזהרה, 2018, אשר אלהרר.

המיצב מיוצר מעץ, קורא לבני האדם להיזהר ולבחון את ההשפעה שלנו על הטבע ומתייחס למשברים האקולוגיים בכדור הארץ.

גברי או ילדותי?

המיצג – אילו ארונות היו יכולים לדבר, 2017-2019, לוטם ארצי. אני כמובן התחברתי למיצג כי הוא ממש מתאים לתחום שלנו.. לוטם לקחה את כלי העבודה הקשים והנוקשים והפכה אותם לבובות רכות ונעימות.

השראה בכל מקום? כן!

מה שבטוח, שקיבלתי השראה. אם לפרוייקט מיידי ואם בתת מודע. 

כי השראה אפשר למצוא בכל מקום. אז נכון, התערוכה הזו כבר נסגרה, אבל כשאתם מחפשים איפה לבלות תוכלו למצוא מגוון של תערוכות מעניינות במוזיאונים ברחבי הארץ ולפעמים אפילו כניסה מוזלת דרך בהצדעה, הסתדרות המורים, כרטיסי אשראי שונים ועוד. 

בתור ילדה, תמיד היינו הולכים לתערוכות ומוזיאונים, לפעמים הבנו יותר, לפעמים הבנו פחות. כמעט תמיד התלהבנו.. לראות מיצגים שונים, ללמוד, נסו את זה בעצמכם!

איזה כיף שבאתם לבקר!
תוכלו למצוא כאן הדרכות מעניינות, השראה, פרוייקטים יצירתיים ועוד הפתעות.. מחכה לראות מה יצרתם!
אוהבים להיות ראשונים?
הצטרפו כאן לעדכונים חמים ולהדרכות חדשות
אילו סודות יש לנו בשבילכם?

עוד כתבות שאולי יעניינו אותך

גם אנחנו כילדים יצרנו חותמות, בכל מיני סוגים וכל מיני צורות. הגיע הזמן להעביר את הידע הלאה לדור הבא
גם אנחנו כילדים יצרנו חותמות, בכל מיני סוגים וכל מיני צורות. הגיע הזמן להעביר את הידע הלאה לדור הבא

מחתימים ונהנים

גם אנחנו כילדים יצרנו חותמות, בכל מיני סוגים וכל מיני צורות. הגיע הזמן להעביר את הידע הלאה לדור הבא